Рома направи невероятен обрат срещу Байерн (Мюнхен) и се наложи с 3:2 в мач от група Е на Шампионската лига. С тази победа "вълците" се доближиха до осминафиналите в турнира. На "Стадио Олимпико" домакините губеха с 2:0 през първата част, но след силно второ полувреме стигнаха до пълен обрат.

Срещата започна добре за Рома, след като на добри позиции в 3-та минута се озоваха Вучинич и Менез, но пропуснаха. В 20-та минута гостите можеха да поведат в резултата,  но след удар на Демикелис топката мина в страни от вратата на Жулио Серджо

Байерн (Мюнхен) все пак успя да поведе в резултата в 34-ата минута, когато Рибери подаде към Марио Гомес, който с техничен удар преодоля Серджо за 0:1. Само след пет минути Гомес потвърди отличната си форма, след като удвои преднината на своя отбор. Нападателят се възползва от асистенция на Мюлер и реализира за 0:2.

През второто полувреме футболистите на Клаудио Раниери изиграха невероятно полувреме и хвърлиха в екстаз феновете си.

Още в 49 - ата минута Жереми Менез центрира в наказателното поле на Байерн, след което Марко Бориело засече топката и намали резултата. Домакините продължиха с надмощието си през втората част, но пропуски направиха Симплисио, Бриги и Де Роси.

Епизодичните контри на Байерн не носеха същата острота, както през първото полувреме. Въпреки това, в 75-ата минута Даниел Пранич имаше шанс да се разпише, но от съвсем близо не успя да отбележи.

Рома успя да стигне до изравнителен гол в 81-ата минута, когато Йон Арне Рийзе подаде към Де Роси, който на празна врата прати топката за втори път в мрежата на Байерн.

Домакините получиха право да изпълнят дузпа в 83-ата минута, след като стражът на гостите в този мач Томас Крафт събори откъсналия се Вучинич. Вратарят на Байерн получи и жълт картон.

Наказателният удар бе реализиран от влезлия като резерва Франческо Тоти в 84-ата минута.

Загубата е първа за Байерн в тазгодишното издание на Шампионската лига. Баварците остават начело в групата с 12 точки, Рома има 9, а Базел е с 6 и все още има теоретични шансове да измести "вълците" в последния кръг. В следващия кръг Рома гостува на клуж, а Байерн приема Базел.