Галатасарай посреща Реал (Мадрид) в реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига. Двубоят изглежда с предрешен изход, след като в първата среща на "Сантяго Бернабеу" испанският гранд спечели с категоричното 3:0.

Много малко вероятно е турците да направят подвиг и да обърнат нещата в своя полза. Те обаче са амбицирани да покажат, че не случайно са стигнали до тази фаза на турнира и ще играят за успех в срещата на родна земя.

Публиката определено ще бъде 12-ият им играч, феновете на тима са известни с буйния си нрав и невероятната атмосфера, която създават по време на срещите на своите любимци. Затова и стадион "Али Сами Йен" е известен като "врящия котел".

В Реал обаче не се притесняват от това, което им се готви, защото са с чувство на изпълнен дълг от първата среща. Въпреки това от щаба на клуба заявиха, че няма да подценяват срещата, а ще се хвърлят на сто процента.

Треньорът Жозе Моуриньо заяви, че единствено успех устройва Реал. Ако загубим с 0:4 или 1:5, или след дузпи, целият свят ще говори за това и ние ще бъдем в много неприятна ситуация. Можем да загубим всичко, но нямаме много за печелене. Моята цел е да не мислим за 3:0, а просто за един футболен мач. А когато мислите за футболен мач, мислите да го спечелите, играете за да го спечелите. Ако загубим 0:2 или 1:3, няма да се върна щастлив. Искам победа”, категоричен бе португалецът.

Моуриньо има стопроцентова успеваемост на четвъртфинали до този момент. Той е преодолявал тази фаза с Порто през 2004 година, с Челси през 2005 и 2007 година, с Интер през 2010 година и с Реал през 2011 и 2012. По всичко изглежда, че ще успее да го направи отново.

В Реал са в страхотно настроение преди мача. В последния си сблъсък в Испания те разбиха Леванте с 5:1. Галатасарай също постигна успех в Турция - над Мерсин с 3:1.

Сега и двата тима са настроени за интересен сблъсък, а вие можете да го гледате от 21:45 часа по bTV Action и на voyo.bg. Студиото започва в 20:30 часа.