Пари Сен Жермен разби Динамо (Киев) с 4:1 в първата среща на двата тима от група "А" на Шампионската лига. Французите бяха пълни господари на терена и зарадваха феновете, изпълнили трибуните на стадион "Парк де Пренс" в столицата.

Началото на головото шоу даде голямата звезда на тима Златан Ибрахимович, който бе точен от дузпа в 19-ата минута, а десетина по-късно другото ново попълнение, купено от Милан - Тиаго Силва, удвои преднината на ПСЖ с удар отблизо.

Украинците още не се бяха отърсили от получените два гола, когато вече трябваше да извадят топката от мрежата си за трети път след попадение на Алекс.

След почивката темпото се поуспокои, а в 87-ата минута гостите успяха да върнат едно попадение - резервата Вукоевич центрира отдясно, Мигел Велосо бутна леко топката, колкото да залъже вратаря Сиригу, и кълбото влетя във вратата на домакините.

В продължението на мача обаче Хавиер Пасторе оформи крайното 4:1 с удар под плонжа на вратаря Ковал.

ПСЖ - Динамо (Киев) 4:1
1:0 Ибрахимович (19-дузпа)
2:0 Тиаго Силва (30)
3:0 Алекс (33)
3:1 Велосо (87)
4:1 Пасторе (90)

ПСЖ: Сиригу, Жайе, Алекс, Максуел, Тиаго Силва, Батуиди, Менес, Шантом, Пасторе, Верати, Ибрахимович

Динамо: Ковал, Тайво, Михалик, Данило Силва, Хачериди, Кранчар, Мигел Велосо, Гармаш, Рафаел, Идейе, Ярмоленко