Любослав Пенев отрече, че Литекс не е имал информация за Могрен преди мача и заяви, че това са погрешни заключени. Старши треньорът на шампионите на България остана доволен от мача с черногорския тим, в който "оранжевите" спечелиха с 2:1, но не смята да подценява реванша.

"Трудна победа. Доволен съм, първи мач, първа победа. Добре познавахме съперника, знаехме, че ще играе защитно и ще разчита на контраатаки. Така дойде и техният гол. Ние сме
свикнали срещу нас да играят защитно. Сега във фаза атака - създадохме 12-13 положения, но
реализирахме само две. Трудно се играе срещу отбор, който играе  предимно в защита.
Имаме предимство във втория мач. Но към реванша трябва да  подходим изключително сериозно", заяви Пенев след края на срещата.

„Полувремената бяха почти еднакви. Малко бавно играхме първото полувреме, но продължихме да играем по един и същ начин. Имаше и напрежение, първи мач в Европа, така е”, каза още наставникът на Литекс.