Треньорът на Малага Мануел Пелегрини остана много доволен от равенството 1:1 при гостуването на Милан, което направи испанския отбор един от първите осминафиналисти в Шампионската лига.

"Това е много важен успех. Много хора си мислеха, че ще играе само заради участието, но ние знаехме, че сме способни да продължим на осминафиналите. Да го направим два кръга преди края е много значимо постижение за нас. Сега обаче няма да спираме и ще продължим да се борим за победа. Все още не сме си гарантирали първото място и сега това е нашата цел.

Срещу Милан направихме много добро първо полувреме. Държахме ги далече от наказателното ни поле и вкарахме красив гол. В последните минути трябваше да се защитаваме, но успяхме.

Мисля, че Милан все още има шансове за класиране. Вярвам, че това е отборът, който е фаворит за първите две места", коментира Пелегрини.