УЕФА може да накаже мениджърът на Арсенал Арсен Венгер, след като французинът наруши правилата снощи по време на първия двубой от плейофите в Шампионската лига с Удинезе.

"Артилеристите" спечелиха с 1:0, а срещата-реванш е на 23-ти август в Италия. Венгер бе на трибуните, тъй като е наказан от УЕФА да не води отбора за един мач заради коментарите си срещу швейцарския рефер Масимо Бусака след мача с Барселона от турнира през миналия сезон.

Мениджърът на Арсенал обаче е комуникирал с щаба си, което е забранено. Венгер давал инструкции на своя помощник Борo Приморац, който по телефона предавал съобщенията на Пат Райс, който пък в този мач бе начело на Арсенал.

От УЕФА са предупредили Венгер на почивката, въпреки че Приморац продължил да води телефонни разговори и през второто полувреме.

Очаква се преди реванша в Италия УЕФА да излезе с ново наказание за наставникът на английския тим.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google