Челси падна от Наполи с 1:3 в първия 1/8-финален мач от Шампионската лига между двата отбора. Домакините тотлано надиграха английските си гости, а новият удар за мениджъра на лонднчани Андре Вилаш-Боаш поставя поста му под все по-голяма въпросителна.

Срещата започна много динамично. Двата тима атакуваха, а първото по-сериозно положение дойде в 10-ата минута и бе в полза на Наполи. Кавани се оказа в чудесна позиция  срещу Чех, но не успя да насочи топката много добре и вратарят на Челси спаси.

Последваха няколко наистина добри положения за домакините, които безстрашно атакуваха и имаха превъзходство във владеенето на топката (58%), но в 27-ата минута Хуан Мата се възползва от грешка на Канаваро, който не успя да изчисти пас на Стъридж, и гостите поведоха с 1:0.

Само 11 минути обаче бяха нужни на Наполи, за да върне равенството на терена. Защитниците на английския тим не успяха да спрат Кавни, който спокойно подаде към Лавеци. Той от своя страна също не беше опазен добре и стреля право във вратата на Чех, който в този случай се оказа безпомощен - 1:1.

Съдията даде продължение от 3 минути на първото полувреме, а през тях домакините успяха да материализират превъзходството си на терена и постигнаха пълен обрат. Кавани засече хубав пас в наказателното поле и вкара за 2:1 в полза на Наполи. Останаха обаче съмнения дали Кавани е играл с рамо или ръка при попаденито.

Второто полувреме започна изключително динамично. Двата отбора атакуваха псоледнователно вратата на съперника. В 55-ата минута Лавеци можеше да вката втори гол в мача и да направи преднината на Наполи по-голмя, но не намери очертанията на вратата. Асистенцията за това чудесно положение бе на Кавани.

В 60-ата минута Малуда подаде към Дрогба, който почти успя да се измъкне от двама защитници, но опасността пред вратата на Де Сантис отмина без гол.

5 минути по-късно ударното дуо Кавани-Лавеци отново сътвори страхотна атака, Чех не се беше пласирал много добре и аржентинецът вкара втория си гол в амча и направи резултата 3:1.

Доминацията на Наполи продължи и в 80-ата минута италианският тим бе съвсем близо до нов гол, но изстрелът на Маджио бе изчистен буквално от голлинията от Ашли Коул.

В първата минута от даденото от съдията продължение на мача, Дидие Дрогба имаше чудесна възможност да намали пасива на Челси, но не реагира по най-добрия начин и я пропиля.

Наполи - Челси 3:1