Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо даде пресконференция преди последния мач от груповата фаза на Шампионската лига срещу Стяуа. Двубоят е в сряда от 21:45 часа.

"Няма да изляза със състава от последния ни мач, защото някои футболисти имат нужда от малко почивка. В събота ни предстои важен мач срещу Кристал Палас, а след това играем четвъртфинал за купата на Лигата срещу Съндърланд.

Не сме сред фаворитите в Шампионската лига. Според мен с най-големи шансове да вземе трофея е Байерн (Мюнхен), защото това е настоящият шампион, разполагат със същите играчи, имат нов треньор и е невероятно стабилен.

Имаме трима нападатели и това е перфектна бройка. Понякога оставам двама от тях на пейката, друг пък излизам с двама в атака. Всички те работят много добре за отбора.

Познавам Ашли Коул доста добре. Лесно е да почувстваш, че той не е щастлив, не се чувства комфортно в тази ситуация. Начинът, по който тренира обаче е суперпрофесионален, както винаги. Дори, когато е на пейката, мога да почувствам волята му за победа. Той е фантастично момче, много го уважавам. Ашли ще започне като титуляр срещу Стяуа.

Много е трудно да кажа кой е любимият ми играч от Стяуа, защото утре на първа страница ще бъде неговото име със заглавие, че идва в Челси, което не е вярно. Стяуа са наши приятели, защото взеха точки срещу Базел и Шалке. За да ни станат най-добри приятели обаче не трябва да ни побеждават утре.

Някъде четох, че треньорът на съперника ни е казал, че идва с най-добрия си състав, за да завърши по най-хубавия начин участието си в турнира. Бих направил същото на неговото място", коментира португалецът.

Моуриньо бе попитан и за думите си след мача със Стоук Сити, когато каза, че "има проблеми".

''Не си спомням думите. Ако ние имаме проблеми, то има 17 отбора, чиито проблеми са по-големи от нашите. Отборът, който излезе срещу Стоук трябваше да води с 4:0 през първото полувреме, а резултатът бе 1:1. Защо? Защото не реализирахме положенията си, а в същото време допуснахме гол след грешка.

Смятам, че това първенство е уникално и в Европа би трябвало да ни завиждат за него. Не знаем кой ще завърши първи, кой ще бъде втори, нито кои тимове ще изпаднат", завърши Моуриньо.