Отборът на Милан победи с 2:0 като гост Байерн (Мюнхен) изми донякъде срама, който вчера бра Рома на „Олд Трафорд”. „Росонерите” станаха единственият тим извън Англия, който ще играе на полуфиналите на най-престижния турнир на Стария континент. В последната стъпка преди финала в Атина момчетата на Карло Анчелоти ще срещнат Манчестър Юнайтед, като първият двубой е на Острова. Ценните попадения за Милан на „Алианц Арена” вкараха Кларънс Зеедорф и Филипо Индзаги съответно в 27-ата и 31-ата минути. Резултатът в първата среща беше 2:2, но немците така и не успяха да създадат 100 процентово положение пред Дида, който все пак на няколко пъти се представи доста добре при далечни удари на Ван Бомел и Хасан Салихаджимич.

Срещата започна равностойно, като нито един от двата отбора не бързаше да атакува и да поема сериозен риск. Разбира се нулевото равенство устройваше домакините, но те увеличиха оборотите след 10-ина минути игра и създадоха първото по-опасно положение в мача. В 11-ата минута Лел получи хубав пас ""/вляво, стреля, но топката беше избита от Масимо Одо, на около метър пред голлинията. Три минути по-късно последва нова опасна атака на баварците, Подолски стреля, но Дида без проблеми изби. След тези две положения темпото в срещата спадна, а гостите погледнаха по-смело напред. Така се стигна до 27-ата минута, когато Кларънс Зеедорф получи чудесна топка на границата на наказателното поле , направи един финт и стреля в долния десен ъгъл на Кан, оставяйки стража безпомощен. Именно холандецът беше най-дейния от 22-ата на терена и много скоро помогна на „росонерите” да довършат окончателно ошашавения Байерн. Миналият през Аякс, Реал и Интер халф даде страхотен пас с пета на Филипо Индзаги, който останал сам срещу Кан бе безпощаден и отново се оказа решаващ коз за Карло Анчелоти. Все пак трябва да се отбележи, че когато Пипо получи топката имаше съмннения, че е в засада. Флагът на страничния рефер обаче остана ниско долу и попадението в 31-ата минута бе зачетено. След този гол Милан заигра по прибрано и спокойно чакаше не особено идейните атаки на доамкините. Те обикновено минаваха по фланга и завършваха с пас към наказателното поле на Байерн. Преди почивката единственото по-сериозно положение за отбора на Отмар Хитцфелд беше в 40-ата минута, когато Подолски не се възползва добре при едно меле пред Дида.

През втората част байерн се опита да вкара бърз гол, за даможе да се надява на изравняване и евентуални продължения, но силната италианска отбрана не сгреши нито веднъж фатално. Добро положение имаше пред хасан Салихамиджич в 54-ата минута. Той обаче се размина с коженото кълбо, което беше центрирано към него на метри пред Дида ""/от Лел. Другото нещо, което правеше впеатления през втората част бяха няколко опита за далечен обстрел към бразилския страж, дело на Ван бомел, но и те не донесоха желания резулатат, защото или бяха неточни или не особено трудни за Дида. От страна на Милан имаше няколко по-опасни контараатаки. При една от тях в 66-ата минута Кака нахлу в наказателното поле на Байерн, финтира двама защитници и стреля по земя, но Кан отби с крак. В 78-ата минута се стигна до прак свободен удар пред вратата на италианците. Оуен Харгрийвс се нагърби с изпълнението, но стреля над вратата. Тук очевидно надеждите на германския шампион за класиране на полуфиналите се изпариха и срещата се доигра, без особено напрежение пред Дида. Милан показа, че разполага с доста опитен отбор и вероятно сблъсъците с Манчестър Юнайтед ще са доста напрегнати и интересни, защото победителят от тях ще лети за Атина.

Байерн – Милан 0:2
0:1 – Зеедорф (27)
0:2 – Индзаги (31)

Байерн: Кан – Салихамиджич, Лусио, Ван Буйтен, Лам – Отъл (Санта Крус), Харгрийвс, Ван Бомел, Лел (Гьорлиц) – Макай (Писаро), Подолски
Старши-треньор: Отмар Хитцфелд

Милан: Дида – Одо, Неста, Малдини, Янкуловски – Гатузо (Кафу), Пирло, Амброзини, Зеедорф (Гьоркуф) – Кака – Индзаги (Серджиньо).
Старши-треньор: Карло Анчелоти

Жълти картони: Ван Бомел, Хасан Салихамиджич (БМ)