За трета поредна година Милан и Барселона ще се срещнат в мачове от Шампионската лига. Тази вечер двата отбора ще се изправят един срещу друг в първи осминафинален мач от сезон.

Серията от срещи между двата европейски гранда започна в груповата фаза през есента на 2011 г., като двубоят на "Ноу Камп" завърши 2:2.

В ответната среща на "Сан Сиро" каталунците спечелиха в едно невероятното зрелище с 3:2, а същият сезон през пролетта на 2012 г. съдбата отново противопостави двата отбора, вече в четвъртфиналите на турнира.

Първата среща в Италия завърши 0:0, а в реванша Барселона победи с 3:1 и продължи напред.

Ето как се развиха двубоите между тези два европейски гранда през миналия сезон на Шампионската лига.

Барселона - Милан 2:2 - 13.9.2011. "Росонерите" откриха секунди след началото на двубоя чрез бразилеца Пато. Бараса стигна до обрат с попадения на Педро (36) и Вия (50). Милан изравни в добавеното време с гол на защитника Тиаго Силва.

Милан - Барселона 2:3 - 23.11.2011. Двубоят започна лошо за домакините, след като Ван Бомел си отбеляза автогол. Златан Ибрахимович възстанови равенството след 20 минути игра. Меси отново изведе Барса напред след изпълнение на дузпа (31). В 54-ата минута Кевин Принс Боатенг вкара невероятно красив гол за 2:2, но само след 9 минути Шави оформи крайното 3:2 за каталунците.

Милан - Барселона 0:0 - 28.3.2012. Първа среща от четвърфинала на миналия сезон, въпреки че в двубоя не бяха отбелязани голове зрителите преживяха един драматичен мач с много положения пред двете врати.

Барселона - Милан 3:1 - 3.4.2012. Барселона се калсира за полуфинал, след като се наложи в реванша с два гола на Меси от дузпи (11,41) и Иниеста (53). Ночерино от Милан успя да изравни за 1:1 в 32-ата минута.

Тази вечер срещата  Милан – Барселона можете да наблюдавате пряко по bTV Action и онлайн на voyo.bg! Двубоят започва в 21:45, а студиото преди нея в 20.30!