Барселона стигна до неочаквано трудна победа с 3:2 в домакинството си на Спартак (Москва) в среща от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

Каталунците наложиха своя стил на игра още от първите минути и в 14-ата минута поведе в резултата. След множество пасове топката стигна до Тейо на границата на наказателното поле и той с хубав удар в ъгъла откри резултата.

Малко изненадващо обаче руснаците успяха да изравнят резултата в 29-ата минута. Еменике бе хубаво изведен зад отбраната на домакините напредна и пусна пас към Ари, който обаче Дани Алвеш пресече, но малко нескопосано и прати топката в собствената си врата за 1:1.

Още по-сензационно след почивката Спартак стигна и до пълен обрат. Постепенна атака започнала от половината на гостите премина през Еменике и Макгийди, и бе завършена от Ромуло за 1:2.

При тази ситуация обаче контрола пое голямата звезда на терена Лионел Меси. В 72-ата минута Тейо проби по лявото крило почти от аутлинята подаде към центъра, където аржентинеца се измъкна реализира за 2:2.

В 80-ата минута стана нещо, което рядко се случва – Лионел Меси вкара с глава. Носителят на „Златната топка” засече пас на Алексис Санчес и донесе успеха на Барса оформяйки крайния резултат 3:2.

Другата среща от тази група G между Селтик и Бенфика завърши 0:0 и така Барселона оглави класирането след първия кръг.

БАРСЕЛОНА - СПАРТАК (МОСКВА) 3:2