Треньорът на Барселона Херардо Мартино бе щастлив след успеха над Аякс с 4:0. "Бяхме по-добри през второто полувреме.

През първата част не играхме както трябва. Все още правим грешки, но хубавото е, че подобряваме играта си. Много е важно за мен и за всички останали, че започнахме с успех в груповата фаза на Шампионската лига.

Не е вярно, че опитваме да сменяме стила си. Доволен съм от футболистите, Иниеста става все по-добър. Трябва обаче да успеем да играем на нивото от второто полувреме през всички 90 минути на мачовете", заяви Мартино.

Колегата му от Аякс Франк де Бур коментира: "Хареса ми играта ни през първата част, когато създадохме доста възможности. Можеше да бъде и по-добре, често губехме контрола над топката.

Лошото е, че в началото на втората част пуснахме втори гол, това ни разконцентрира. След това всичко се срина. Все пак на моменти показахме добър футбол срещу толкова голям съперник, какъвто е Барселона".