Треньорът на Байерн (Мюнхен) Юп Хайнкес ще пусне Марио Гомес да атакува срещу Барселона.

В последния мач от Бундеслигата нападателят на баварците отбеляза два гола срещу Хановер (6:1) и в 63-ата минута бе заменен. Хайнкес бе извадил още на почивката Рибери и Томас Мюлер, за да ги запази за двубоя с Барса, което направи и с Гомес.

За нападателя това е ясен сигнал, че той води атаката срещу каталунците. Гомес ще заеме мястото на наказания титуляр Марио Манджукич, а в същото време се пребори с конкуренцията на друг нападател на Байерн - Клаудио Писаро.

В последните три срещи в Бундеслигата Гомес реализира 6 гола и демонстрира отлична форма, която кара Юп хайнкес да бъде спокоен в отсъствието на Манджукич.