Манчестър Юнайтед стартира с победа над Галатасарай с 1:0 в мача от група “Н” на турнира Шампионска лига.
Двубоят на "Олд Трафорд" започна с много активна игра на гостите от Истанбул, които още в първата минута можеха да получат право да изпълнят дузпа, но главният рефер Волфганг Щарк подмина нарушение на Видич срещу Булут.
В 7-ата минута в първата по-сериозна атака на домакините Кагава изведе Майкъл Карик сам срещу Муслера, той преодоля стража и откри за Юнайтед.
Галатасарай имаше възмжност веднага да изравни, но удар на Амбрабат "облиза' гредата на Де Хеа. В следващите минути се получи много динамичен двубой с непрестанни атаки към двете врати.След половин час игра Нани имаше възможност да удвои за своя отбор след подаване на Ван Перси, но пропусна удобна възможност. Гостите продължиха да бъдат много агресивни, но от създадените положения не успяваха реализират попадение.
В 39-ата минута Алтънтоп стреля много опасно, но и той нямаше късмет да изравни, след като ударът му се отби в страничния стълб.
Втората част започна с тереториален превес на домакините, който се изрази в няколко опасни акции. В 52-ата минута защитникът на "червените дяволи" Рафаел проби в наказателното поле, но бе фаулиран и реферът Щарк отсъди дузпа. Зад топката застана Нани, но ударът му бе спасен блестящо от Муслера.
Пет минути след пропуска на португалеца Галатасарай стигна до нова добра ситуация за гол, но удар на Инан с глава се отклони от страничния стълб. Положенията пред двете врати продължиха и следващата опасност бе пред вратата на гостите, когато Видич стреля опасно, но топката излезе в аут.
В 71-ата минута Евра бе близо до попадение, след като получи добър пас от Нани, но ударът му бе неточен. В ответната атака много опасен удар на влезлия като резерва Чолак бе спасен от Де Хеа.
До края на срещата Ернандес имаше на два пъти възможност да реши всичко в полза на Юнайтед в този мач, но ударите му бяха неточни. Така тимът на Алекс Фъргюсън стигна трудно до минимална победа с 1:0.
Манчестър Юнайтед - Галатасарай 1:0