Манчестър Юнайтед елиминира Рома , след като победи италианския тим с 1:0 в реванша и с общ резултат 3:0 се класира на полуфиналите в Шампионската лига.

Срещата се игра на стадион „Олд Трафорд” в Манчестър. Домакините започнаха по-активно и пропуснаха няколко добри възможности. В 29-ата минута вратарят на домакините Едвин ван дер Саар запази вратата си след коварен удар на Вучинич. В следващата минута пък норвежкият рефер Йовербьо отсъди пресилена дузпа след падане на Мансини. Защитникът Уес Браун изчисти топката от крака на бразилеца. Даниеле де Роси шутира над вратата.

Второто полувреме започна по-активно за гостите от Рим, които в 57-ата минута изпуснаха чрез Родриго Тадеи. В 70-ата минута падна и единственият гол в мача. Оуен Харгрийвс центрира за перфектно от десния фланг и Карлос Тевес с летящ плонж прати топката в мрежата на Дони за 1:0. Малко по-късно на терена се появи резервата Уейн Рууни, както и Гари Невил, който се завърща след 13-месечно отсъствие.

Така с лекота Манчестер Юнайтед за втора поредна година отстрани Рома на четвъртфиналите в Шампионската лига и за втора поредна година ще играе на полуфинал в турнира.