Малага записа втора поредна победа в група "С" на Шампионската лига след убедителен успех с 3:0 при гостуването си на Андерлехт. Испанците бяха категорично по-добрият отбор на терена и не оставиха съмнение кой ще е крайният победител.

След серия пропуски в 45-ата минута Елисеу най-накрая откри резултата с мощен бомбен удар с левия крак от границата на наказателното поле. Топката бе избита при изпълнение на корнер, а португалецът посрещна кълбото от въздуха и го прати в мрежата на домакините с мощна тупалка.

Още при подновяването на играта след почивката Хоакин Санчен удвои преднината на Малага с точно изпълнение на дузпа, а в 63-ата минута Елисеу окончателно отказа домакините с втория си гол в мача, който беше изключително красиво изпълнение, тип "падащ лист".

Андерлехт - Малага 0:3
0:1 Елисеу (45)
0:2 Хоакин Санчес (56-дузпа)
0:3 Елисеу (63)

Андерлехт: Прото, Дрешахт, Нюйтинк, Куяте, Василевски, Биля, Жийе, Кану, Йованович, Мбокани, Бруно

Малага: Кабайеро, Велигтон, Демикелис, Монреал, Серхио Санчес, Камачо, Хоакин, Итура, Елисеу, Иско, Савиола