Полският шампион Висла (Краков) е най-вероятният съперник на Литекс в третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Изтегленият жребий изпрати победителят от двойката между Литекс и черногорския Могрен да бъде домакин на Висла или Сконто (Латвия). И Литекс, и Висла обаче спечелиха първите си мачове и изглеждат сигурни един срещу друг по-нататък.

Любопитните факти за Висла са, че двата отбора се срещнаха в една контролна среща през юни в Холандия, а поляците биха с 2:1. И двата гола за Висла вкара българският нападател Цветан Генков, който премина в този отбор от Динамо (Москва).

Висла е част от амбициозния проект на 50-годишния президент на клуба Богдан Басалай, който иска да вкара клуба сериозно в Шампионската лига.
Клубът е основан през 1906-а година и е един от най-успешните и обичани местни клубове. Прякорът на отбора е "Бялата звезда", каквато има поставена в средата на емблемата им. През миналата година Висла спечели 13-ата си титла на Полша.

Визитка:
основан: 1906 година
президент: Богдан Басалай
старши треньор: Роберт Мааскант (Холандия)

77 Ивица Илиев (Сърбия)

В първата среща със Сконто поляците не впечатлиха кой знае колко и стигнаха до победата благодарение на автогола на Ренарс Роде, който изпрати топката в собствената си врата след центриране от десния фланг на защитника Майкъл Ламей.

Все пак Висла беше по-активна преди почивката и вратарят на Сконто Германс Малинс спаси удари на Цветан Генков и израелското крило Маор Меликсон. След почивката Висла също контролираше събитията на терена, докато Кристапс Бланкс пропиля единствената прилична ситуация за домакините от Рига.