Победителят от двубоя между Партизан и арменския Ширак ще бъде евентуалният съперник на Лудогорец в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, ако българският първенец отстрани Слован.

Разградчани имат всички основания да се надяват, че могат да стигнат до този етап на надпреварата. В първата среща в Словакия те загубиха с 1:2 с допуснати голове в последните минути, а сега ще имат домакинско предимство и добър турнирен резултат преди реванша в България на 24 юли (сряда).

Победителят от Лудогорец и Слован ще бъде домакин в първата си срещу с Партизан или Ширак. Тя ще бъде на 30 или 31 юли, а реваншът е седмица по-късно на 6/7 август.

Ширак и Партизан завършиха наравно 1:1 в първата среща помежду си в Армения. Очаквано сръбският шампион е фаворит за крайния изход от двубоя, но във въпросния двубой "гробарите" стигнаха до равенството едва в 93-ата минута.

Партизан спечели убедително титлата в Сърбия през миналия сезон, като завърши с 11 точки пред другия гранд Цървена звезда. Първенството на страната още не е започнало. Стартира на 10 август.

Ширак премина през най-ранния първи кръг в тазгодишното издание на турнира. Там тимът нямаше особени проблеми и отстраниха Тре Пене от Сан Марино след 3:0 като домакин и 1:0 в реванша като гост. Шампионатът на Армения също не е стартирал. Подобно на Партизан и Ширак завърши на първото място в страната си с 11 точки разлика пред втория. Любопитното в първенството на Армения е, че е съставено от едва 8 отбора, които обаче играят по 6 пъти един срещу друг и натрупват общо 42 мача на сезон.