Литекс победи черногорския Могрен с 2:1 в среща от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Шампионите на България губеха с един гол на почивката, но влезлият като резерва Светльо Тодоров се превърна в герой за своя тим и с два гола обърна резултата.

Срещата започна доста равностойно като и двата отбора успяха да си разменят по една добра атака през първите пет минути, но Занев предотврати опасноста създадена от Чулафич, а Георги Миланов не успя да превърне в гол положението на Литекс. Последва нов пропуск на Георги Миланов, а след него и Мирасема не успя да се разпише.

В 14-ата минута на мача защитата на Литекс допусна не особено опасна атака на Зек да се превърне в карамбол пред вратата и топката попадна в мрежата ловчанлии. Така черногорският тим поведе в резултата.

След допуснатия гол българският шампион заигра по офанзивно, а Могрен разчиташе основно на контраатаки, които на два пъти за малко да доведат до по-голяма голова разлика, но единият път Глушчевич се оказа в засада, а след това отново той не успя да реализира след чудесно подаване от Божович.

В края на първото полувреме Кодо се възползва от чудесно центриране на Берберович в наказателното поле, но ударът му с глава мина на сантиметри от страничната греда.

През второто полувреме Литекс беше доста по-атакуващият тим и създаде няколко чудесни голови положения. В 53-ата минута Миланов стреля отлично и сложи топката на главата на Кодо, който с глава нацели външната страна на страничната греда на противниковата врата. В 67-ата минута Том също имаше възможност да се разпише, но ударът му срещна гредата.

В 63-ата минута Кодо беше заменен от Светльо Тодоров, който се превърна и в герой на мача.

В 77-ата минута усилията на Литекс се овенчаха с успех и ловчанлии успяха да изравнят резултата. Момчил Цветанов центрира в малкото наказателно поле на Могрен, където Светльо Тодоров с глава се разписа за 1:1.

Само две минути по-късно отново тандемът Цветанов/Тодоров изработи гол за шампионите на България.  Момчил Цветанов центрира, този път по земя, в малкия пеналт, където Тодоров изкочи между двама играчи и вкара за 2:1.

В 86-ата минута гол с глава на Бодуров не беше зачетен заради засада, но спорове съдията нямаше. В добавеното време Момчил Цветанов уцели трета греда за българския тим.

Реваншът е следващата седмица, на 19 юли, в Ловеч. Литекс ще излезе с домакинско предимство, гол преднина и два гола на чужд терен.