Литекс победи черногорския шампион Могрен (Будва) с 3:0 в срещата-реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига и продължава участието си в надпреварата.

Домакините поведоха с 1:0 срещу Могрен още в самото начало на реванша от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Петър Занев откри резултата в 3-ата минута с много хубав удар извън наказателното поле, който влетя точно под лявата сглобка на вратата и изведе ловчанлии напред в резултата - 1:0.

Срещата на стадиона в Ловеч, на която присъства и националният селекционер Лотар Матеус, започна много интересно, като само 90 секунди след началния съдийски сигнал гостите от Черна гора можеха да изненадат неприятно "оранжевите". Капитанът на тима Глушчевич пропусна отблизо, а това бе наказано само минута по-късно, когато Занев откри.

Възпитаниците на Любослав Пенев продължиха да диктуват темпото, но рядко стигаха до чисти положения пред противниковата врата. В 27-ата минута все пак капитанът Небойша Йеленкович можеше да удвои, след като стреля от воле от границата на наказателното поле, но топката облиза лявата греда на стража Тодорович и излезе в аут.

В 36-ата минута Момчил Цветанов проби отляво, центрира към нахлуващия Светослав Тодоров, но пасът бе твърде силен и нападателят не успя да засече топката. Три минути преди края на първата част пък гостите можеха да стигнат до изравняване след центриране на Миркович отляво, но Винисиус Баривиера плонжира и пресече подаването към точката на дузпата.

Второто полувреме част на двубоя започна отново с по-добра игра на домакините, които както през първата част успяха да отбележат ранен гол. в 48-ата минута Бразилецът Том проби от лявата страна през трима бранители и бе фаулиран в наказателното поле. Реферът Маринър веднага посочи бялата точка, а Светослав Тодоров превърна отсъдената дузпа в гол - 2:0 за Литекс.

Ловчанлии продължиха да диктуват събитията на терена като атаките се редуваха една след друга. В 65-ата минута отлична комбинация между Цветанов и Бодуров можеше да доведе до трето попадение, но от 7-8 метра Бодуров стреля на сантиметри от страничния стълб.

Малко по-късно в игра се включи новото попълнение на Литекс бразилецът Мирасема, който замени сънародника си Том. Любослав Пенев пусна в игра и още един нов футболист уругваеца Роберт Флорес на мястото на Светослав Тодоров.

С наближаване края на срещата гостите от Черна гора играеха само в собствената си половина без да затруднят отбора на Литекс, като темпото на играта стана много бавно. В 78-ата минута в игра за домакините се появи французинът Жос на мястото на Берберович.

Минута по-късно Литекс направи резултата класически. Мирасема преодоля Симович, след което финтира втори бранител на Могрен и стреля, но Тодорович спаси, след което топката попадна в Христо Янев, който вкара без проблеми за 3:0.

В последните минути на двубоя гостите опитаха да отбележат почетен гол, но въпреки създалите се положения до попадение във вратата на Баривиера не се стигна.

Така Литекс спечели с 3:0 и с общ резултат 5:1 се класира за третия квалификационен кръг  в Шампионската лига, където ще играе срещу шампиона на Полша Висла (Краков).

Ето стартовите състави:

Литекс: Баривиера, Занев, Берберович, Бодуров, Николов, Йеленкович, Янев, Том, Г. Миланов, Цветанов, Тодоров

Могрен: Тодорович, Лакич, Симович, Иванович, Матич, Миркович, Чулапчич, Глушчевич, Батак, Каписода, Джорджевич.