Треньорът на Милан Карло Анчелоти призна, че е изправен пред криза в нападение преди двубоя със Селтик от Шампионската лига. Алберто Джилардино и Филипо Индзаги най-вероятно няма да са готови за мача, а новата придобивка Роналдо няма право да играе в турнира. При това положение единственият нападател в състава на "росонерите" остава Рикардо Оливейра.

 "Не мисля, че Джилардино ще се възстанови до вторник. Индзаги пък ще премине тестове утре, за да се установи дали ще бъде в състояние да играе", заяви Анчелоти.

 Бразилецът Роналдо започна отлично кариерата си в Милан, отбелязвайки два гола при победата с 4:3 над Сиена в събота. Той се сработи много добре с Оливейра в атака. Този тандем обаче ще трябва да бъде нарушен, тъй като Феномена е играл с екипа на Реал в Шампионската лига, а според разпоредбите на УЕФА един играч не може да играе за два клуба в този турнир в рамките на един сезон. Най-вероятно неговото място в атаката ще бъде заето от друг бразилец в лицето на Кака. Има вариант и Анчелоти да предпочете схема с един нападател за двубоя със Селтик.

 

БЛАГОВЕСТ БЛАГОЕВ

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google