Шампионът на Ирландия Корк Сити извоюва правото си да участва и във втория предварителен кръг на Шампионската лига, след като в мача-реванш завърши наравно на терена на шампиона на Кипър Аполон (Лимасол). След победа с 1:0 в домакинския двубой, равенството 1:1 при гостуването осигури на тима на Корк Сити класиране в следващия кръг. В герой за гостите се превърна централният бранител на тима Дан Мърфи (На снимката), който изравни резултата, засичайки топката с глава след центриране от корнер и донасяйки по този начин равенството в 74-ата минута. Преди това нападателят Сосин бе оползотворил масирания домакински натиск на тима на Аполон с гол в 54-ата минута. Ремито осигури на тима от Ейре класиране в следващия етап и в същото време сложи край на еврокампанията на амбициозния тим на Аполон.

Шампионът на Словения ХИТ Горица също продължи в следващия кръг, въпреки че допусна равенство 2:2 при домакинството си на Линфийлд (Белфаст). Убедителният успех на словенците при гостуването на „Уиндзор Парк” – 3:1, обаче се оказа достатъчен за крайната победа и класирането в следващия етап.