Юрген Клоп беше повече от доволен и дори леко изненадан от категоричната победа с 4:1 на водения от него Борусия (Дортмунд) над Реал (Мадрид) в първия 1/2-финален мач между двата отбора от Шампионската лига. Наставникът на немския тим обаче не очаква „разходка в парка” от реванша и смята, че все още нещата не са решени.

Ето какво каза Клоп на пресконференцията след мача:

„Това беше невероятно представяне от страна на моите играчи. Реал (Мадрид) е много силен отбор и си знаехме, че няма да е лесен мач.

През първите 25 минути стояхме чудесно, после обаче малко изпуснахме инициативата и позволихме на гостите да се върнат в играта. На полувремето обаче говорихме и накарах момчетата да се върнат към играта си от началото и те го направиха. Направиха го блестящо. Не мога да го обясня точно, но сякаш нещо прещрака през второто полувреме.

Прегърнах всичките си играчи, защото те напълно го заслужаваха. Тази вечер показахме чист футбол, никой не можеше да ни спре. След като ни вкараха изравнителния гол през няколкото минути, в които се бяхме отпуснали, аз казах на играчите в съблекалнята, че това нищо не променя. Просто трябва да отбележим гол в Мадрид, което така или иначе беше нашият план. Последва невероятното представяне през второто полувреме.

Изглеждахме доста нестабилни след като ни изравниха, но от друга страна съм сигурен, че ако не беше този гол на Роналдо, ние нямаше да вкараме още три през второто полувреме. Никога не съм виждал толкова хубав гол като третия на Левандовски - абсолютно невероятен.

Изцяло немски финал изглежда много вероятен след първите мачове от полуфиналите, но си знаем, че ни предстои и много труден реванш в Мадрид. При всички положения обаче този мач е невероятно преживяване, което ще се помни от всички, независимо какво се случи в реванша. Все пак не трябва да се главозамайваме от този мач. На „Бернабеу” няма да е разходка в парка.”