Италианският гранд Интер постигна ценна победа с 1:0 като домакин на ЦСКА (Москва) в първи 1/4 финал помежду им от Шампионската лига. На препълнения стадион "Джузепе Меаца" единственото попадение вкара Диего Милито.

В 65-та минута след отличен пробив на холандеца Уесли Снайдер топката попадна у Милито и той от около 18 метра с точен удар по тревата изпрати топката в мрежата на Игор Акинфеев. Именно вратарят на руския тим обаче бе причината домакините да реализират само едно попадение.

Треньорът на ЦСКА Леонид Слуцки започна срещата с подчертано отбранителен вариант с петима защитници, но въпреки това тимът на Жозе Моуриньо стигна до няколко положения, пропилени от Самуел Ето'о и Горан Пандев.

Гостите пропуснаха най-чистото си положение в 80-та минута, когато силен удар на Алдонин бе спасен от вратаря Жулио Сезар.