Реал (Мадрид) постигна инфарктен успех срещу Манчестър Сити в двубой от група "D" на Шампионската лига. "Кралският клуб" победи с 3:2, след като на два пъти губеше в резултата. Любопитното е, че до 68-ата минута резултатът бе 0:0. След това Сити поведе, Реал - изравни. Това упражение се повтори още веднъж. В последната минута Роналдо донесе победа №100 за своя тим в Шампионската лига.

Как се разви мачът?

Още във втората минута на двубоя Кристиано Роналдо опита да застраши вратата на гостите, но ударът му мина в страни от вратата. Пет минути по-късно отново португалската звезда на домакините бе в центъра на събитията. Той напредна, би силно по диагонала, но Джо Харт успя да спаси вратата си от първи гол в мача.

И след това футболистите на Жозе Моуриньо продължиха да бъдат по-активни, но Харт и защитниците пред него успяваха да се справят с положението. В 20-ата минута домакините направиха страхотен пропуск. Игуаин остана лице в лице с Харт, но се засуети и не можа да вкара. След това топката попадна в Роналдо, но и той не отигра топката, както трябва. До края на първата част испанците не можаха да стигнат до попадение, въпреки превъзходството си и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част не се различаваше много от първата. Реал нападаше, а Сити се бранеше. В 60-ата минута Марсело стреля силно и имаше отлична възможност да открие резултата, но ударът му мина встрани от вратата.

Противно на всякаква логика в 68-ата минута Манчестър Сити поведе в резултата. Джеко отбеляза гол след пас на Туре и страхотна грешка на Пепе. В 75-ата минута домакините бързо изравниха. Точен бе Марсело, който с хубав и плътен удар прати топката в мрежата. Драмата стана пълна пет минути преди края, когато Коларов направи 2:1 за гостите с удар отблизо. Това обаче не бе всичко. При следващата атака Бензема направи 2:2. В последната минута след грешка на Харт Роналдо направи 3:2 за Реал. Жозе Моуриньо полудя от радост, а феновете на отбора не можеха да повярват какво се е случило. Така Реал има три точки след първия мач, а Сити ще гони първи успех във втория кръг.

РЕАЛ (МАДРИД) - МАНЧЕСТЪР СИТИ 3:2

0:1 Джеко (68)

1:1 Марсело (75)

1:2 Коларов (85)

2:2 Бензема (87)
3:2 Роналдо (90)

Вижте съставите:

Реал (Мадрид): Касияс, Пепе, Арбелоа,Марсело, Варан, Шаби Алонсо, Есиен, Кедира, Ди Мария, Роналдо, Игуаин

Манчестър Сити: Харт, Компани, Клиши, Майкон, Настасич, Насри, Бари, Гарсия, Силва, Туре, Тевес