Старши-треньорът на Байерн (Мюнхен) Отмар Хитцфелд призна, че Милан заслужено е продължил към полуфиналите в Шампионската лига, след като е победил с 2:0 неговия тим насред „Алианц Арена”:

„Милан беше по-добрият отбор тази вечер, въпрки че класата на двата тима е еднаква. В първите 15 минути мачът беше равностоен, но извъднъж моите момчета се объркаха. Твърде лесно губехме топката. Зеедорф е доста оригинален футболист и не трябваше да му позволяваме да стреля от такава позиция. Колкото до втрория гол, там пък не трябваше да оставаме Индзаги непокрит. Тази грешка ни коства много. Второто полувреме се опитахме да се върнем в мача и имахме няколко положения. Бяхме в страхотна форма, много добре подготвени и се надявахме да спечелим този двубой, но признавам, че Милан беше по-добър днес. Играха много интелигентно и се възползваха от всяка грешка. Те са един от най-великите отбори на света” – откровен беше Хитцфелт.