Треньорът на Байерн Хосеп Гуардиола не направи драма от първата загуба на баварците в Шампионската лига. Носителят на трофея отстъпи на Манчестър Сити с 2:3.

Сити със страхотен обрат срещу Байерн насред Мюнхен (ВИДЕО) >>

"Поздравления за Манчестър Сити за тази страхотна победа. Понякога е необходимо да загубиш мач. Спечелихме всичко в Бундеслигата, победихме с 3:1 в Манчестър, а сега отстъпихме и трябва да приемем това. Вече гледаме към това, което ни очаква следяващата седмица в Маракеш (Световното клубно първенство).

През първото полувреме не направихме много грешки, но в началото на втората част не се представихме добре. Като цяло сме удовлетворени. Срещнахме страхотен тим в груповата фаза. Манчестър Сити игра доста добре. Атмосферата в съблекалнята бе ОК.

Поздравлявам футболистите и се надявам, че вече разбрахме колко трудно се играе в Европа. Не винаги точният човек бе на правилното място на терена. Трябва да работим върху това. Това е урок, който днес научихме.
Трябва да осъзнаем, че можем да загубим. Съперниците ни имат добри играчи, както и мениджъри. Винаги е трудно.

Започнахме добре и през първите 30 минути се представихме много добре. След това трябваше да играем по-добре с топката и да използваме нашите контраатаки. Манчестър Сити е добър отбор и ти трябва нещо повече от владеене на топката.", коментира Гуардиола.