Последните срещи от осминафиналите на Шампионската лига предложиха доста сблъсъци и борба по терена. С по-голям интерес бе чакан двубоят между Манчестър Юнайтед и Олимпиакос на "Олд Трафорд", където "червените дяволи" трябваше да наваксват загуба с 0:2 от първия мач в Гърция. И успяха, постигнаха победа с 3:0 и се класираха на 1/4-финалите.

Двама играчи на Юнайтед обаче заслужават да бъдат специално отличени. Единият разбира се авторът и на трите попадения Робин ван Перси, а другият Луис Антонио Валенсия.

Еквадорецът пострада доста тежко в началото на мача, но стисна зъби и изкара почти до края. Още в 7-ата минута в борба за висока топка еквадорецът се сблъска с Джоел Кембъл и получи сериозен удар в лявото си око. То така се поду сякаш Валенсия току-що е приключил доста тежък боксов мач. Видимостта му със сигурност бе значително намалена, но въпреки това той остана на терена и игра до 77-ата минута, когато най-накрая бе заменен при резултат, вече 3:0.

Иначе и в другия мач от сряда вечер, между Борусия (Дортмунд) и Зенит, не се размина без подобен сблъсък. Там жертвата бе Томас Хубочан от руския отбор, който пусна кръв след грубо нарушение на Роберт Левандовски.