Германската доминация в Шампионската лига е факт! Волфсбург поднесе голяма изненада и спечели женската Шампионска лига, след като победи големия фаворит в клубния футбол при дамите Олимпик (Лион) с 1:0 на финала.

Германките са първите, които побеждават Лион в редовното време от 120 мача насам.

Лион, който играе четвърти пореден финал в Шампионска лига, доминираше почти през целия мач, но така и не успя да намери път към вратата на съперничките на стадион „Стамфорд Бридж” в Лондон.

Волфсбург стигна до успеха след гол на Мартина Мюлер от дузпа през второто полувреме.

В Шампионска лига при мъжете победител също ще бъде германски отбор, след като утре един срещу друг на финала ще се изправят Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд) на стадион „Уембли”. Гледайте мача на живо по bTV Action и на voyo.bg ! Студиото започва в 20:30 часа!

bTV Action може да се гледа от всички абонати на кабелните оператори, а повече информация за операторите, които ще излъчват финала на ШЛ в 3D можете да откриете на сайта на bTV.