Капитанът на Интер Хавиер Санети ще изиграе своя мач номер 700 във финала за Шампионската лига срещу Байерн (Мюнхен). В юбилейния си двубой аржентинецът се надява за първи път в кариерата си да спечели ценниия трофей.

"Това е невероятно постижение и знак от съдбата, който се надявам да ни донесе късмет. Изтичал съм хиляди километри, за да достигна до този мач. Той със сигурност ще бъде доста емоционален", заяви легендарният 36-годишен футболист, който според президента на клуба Масимо Морати ще си заслужи "Златната топка" при триумф на финала.

Въпреки успехите, които постигна Санети през последния сезон в състава на Интер той не попадна в сметките на Диего Марадона за световното първенство в ЮАР.