Треньорът на Галатасарай Фатих Терим нападна норвежкия съдия Свен Одвар Моен, който ръководи мача срещу Реал (Мадрид) от четвъртфиналите на Шампионската лига, завършил 3:0 в полза на испанците. Турският специалист има претенции за дузпи в мача на "Бернабеу", но все пак призна, че съперникът е бил по-добър.

"Не искам да говоря за дузпите, които можеха да се отсъдят. Никога не говоря за съдиите, но явно реферът се бе повлиял от името на Реал (Мадрид) и на моменти му липсваше кураж да отсъди очевидни нарушения. Определено не мога да кажа, че беше справедлив в отсъжданията си, тъй като направи доста грешки.

Целият свят и всички на стадиона, с изключение на съдията, видяха нарушението на Рамос срещу Йълмаз", коментира Терим.

Конкретно за двубоя той е категоричен, че вече тимът му се нуждае от чудо, за да отстрани Реал (Мадрид).

"На това ниво не трябва да допускаш грешки. Първият и вторият гол са грешки, които не трябва да се допускат. Пропуснахме и две възможности за гол – на Ебуе и Дрогба. Ако тези два гола бяха влезли разликата нямаше да бъде толкова непреодолима.

Хората, които са част от турския футбол, трябва да разберат, че в мачове на такова високо ниво трябва да се вкарва от първата възможност, която ти се открие. Време е да се спре да се действа така емоционално. Ако използвахме тези свои шансове, можехме да вкараме гол, а защо не и два. Ако бяхме играли по-друг начин през първото полувреме, накрая можеше резултатът да бъде доста различен.

Но не бива да забравяме, че ние се срещнахме с един много голям отбор, който се е прицелил в спечелването на Шампионската лига. Остава само да ги поздравя с победата. След седмица обаче и ние ще вложим всички усилия, за да им вгорчим поне малко живота. Не е лесно да се изправиш срещу Реал и да им създадеш проблеми на терена, но ще се постараем. Вън от съмнение е, че Реал е на крачка от полуфинала", допълни Императора.