Нападателят на Тотнъм Джърмейн Дефоу е пред отбелязването на гол номер 100 с фланелката на "шпорите". Футболистът се надява това да се случи срещу Милан в срещата-реванш от осминафиналите в Шампионската лига. Двубоят е в сряда (9 март) от 21:45 и ще бъде предаван пряко по bTV Action, както и онлайн на сайта на bTV. Студиото преди двубоя започва в 21:00 часа. В първата среща Тотнъм победи Милан с минималното 1:0 на "Сан Сиро".
Със 100-ия си гол, Дефоу ще стане 16-ия играч на тима, който достига до тази кота. Той изрази задоволството си от реализирането на две попадения в последната среща на тима срещу Уулвърхемптън (3:3).
"Ако вкарам 100-ия си гол за Тотнъм в сряда вечер, ще има причина за това. Казвам това, защото вярвам, че винаги нещата се случват в подходящ момент. Мина много време от отбелязването на последното ми попадение в Премиершип. Това е много разочароващо. Като нападател, когато вкарваш голове, си уверен. Когато нещата не се получават, забравяш за начина на игра, защото се концентрираш върху това просто да бележиш. Винаги съм се опитвал да бъда в правилната позиция. Радвам се, че вкарах две попадения срещу Уулвърхемптън", сподели Дефоу.
Топ три на голмайсторите в историята на Тотнъм е: Джими Грийвс (266 гола), Боби Смит (208 гола) и Мартин Чивърс (174 гола).
Снимка: БГНЕС

