Българският национал Благой Георгиев излезе титуляр и остана на терена до самия край на срещата при победата на Цървена звезда като гост над Корк Сити с 1:0 в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Бившият футболист на Славия се отличи с няколко опасни центрирания пред вратата на домакините, но неговите съотборници не успяха да се възползват от положенията. Единственото попадение в срещата падна в 37-ата минута, когато след центриране от корнер на защитника Марко Перович, Денис Беън от Корк си отбеляза ефектен автогол. На срещата присъстваха мениджърите на Болтън и Портсмут Сам Алардайс и Хари Реднап, които бяха дошли да наблюдават играта на сръбския нападател Никола Жигич, но и двамата специалисти останаха разочаровани от показаното на терена.

В друг интересен мач от тази вечер Фенербахче си осигури класирането в следващия кръг на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент, след като разби като домакин Торшавън с 4:0. Домакините си осигуриха комфортна преднина още през първото полувреме след попадения на ""/Стефан Апиа в 26-ата минута и Тумер в 40-ата. След почивката ситуацията на терена не се промени и отново „фенерите” доминираха. Резултатът не закъсня и само 14 минути след подновяването на играта Тункай доведе нещата до 3:0 в полза на турците. Въпреки комфортната си преднина домакините се намалиха натиска си и това доведе до четвърти гол във вратата на Торшавън. Той бе дело на Юндер в самия край на срещата.

Футболистите на Стяуа (Букурещ) също взеха комфортна преднина преди реваншите след седмица, след като се наложиха като гост над Хит Горица с 2:0. Румънците показаха класата си и не дадоха никакви шансове на домакините, но въпреки това резултатът бе открит едва в 54-ата минута от Дика. Всичко в този мач свърши само 12 минути след първото попадение, след като Якоб се разписа за 2:0.

Реваншите в Шампионската лига ще се изиграят на 2 август, като едиснтвено мачът между Фенербахче и Торшавън е изместен един ден по-рано.