БАТЕ Борисов изненада специалистите и постигна шокираха победа с 3:1 като гост на Лил в първия мач на двата тима от група F на Шампионската лига. Добре познатият у нас тим на Виктор Гончаренко направи ударно начало и поведе с 3:0 още през първото полувреме след страхотни контраатаки.

Първо Володко откри още в 7-ата минута с красив гол, а в 21-ата Родионов удвои преднината на гостите. Олехнович направи резултата класически в 43-ата минута, а силите на футболистите на Лил стигнаха само за отбелязването на почетен гол в 60-ата минута, дело на Чеджу.

Лил - БАТЕ Борисов 1:3
0:1 Володко (7)
0:2 Родионов (21)
0:3 Олехнович (43)
1:3 Чеджу (60)