Барселона постигна икономична победа с 1:0 над германския Шалке 04 и с общ резултат  2:0 продължава напред.

Полузащитникът Яя Туре реализира гол в 43-а минута, който се оказа единствен в срещата.

Гостите от Гелзенкирхен започнаха по-настойчиво и упражниха натиск към вратата на домакините, но не успяха да стигнат до попадение.

Усилията на Шалке обаче отидоха на вятъра след груба грешка защитата на тима, която доведе до успокоителния за Барса гол. Къркич центрира отдясно, след рикошет в защитник на Шалке
топката "кацна" на напречната греда и попадна в Туре, който отблизо не сгреши - 1:0.

След почивката и двата отбора доиграваха мача, като не предложиха никакви емоции на публиката и около 75 000 зрители на "Ноу Камп" развяха белите кърпички в знак на протест срещу слабите изяви на Барса напоследък. БТА