Арсенал победи Олимпиакос с 3:1 като домакин в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига и оглави група „В” с пълен актив от 6 точки. Втори е Шалке с 4 точки, а трети е Монпелие с 1. Олимпиакос остава на последна позиция без спечелена точка.

Мачът започна добре за Арсенал и домакините определено бяха по-добрите на терена, но гърците се бранеха доста добре и допуснаха гол чак в края на полувремето.

Жервиньо бе точен в 42-ата минута от границата на наказателното поле. Изстрелът му бе слаб, но вратарят на Олимпиакос не се намеси по най-добрия начин и първия гол бе факт.

Само три минути по-късно обаче Митроглу секна радостта на домакините с изравнителното си попадени. Той бе точен с глава, а невероятното центриране в малкото наказателно поле бе на Леандро Греко.

Арсенал започна второто полувреме агресивно, в търсена на нов гол. Той дойде в 56-ата минута, когато точен от близко разстояние бе Лукас Подолски. Надмощието на „артилеристите” бе осезаемо до края на мача. Нов гол обаче бе отбелязан чак в 4-ата минута на даденото от съдията продължение. Точен за 3:1 бе влезлият като резерва Аарън Рамзи.

В следващия кръг Арсенал посреща Шалке, а Олимпиакос гостува на Монпелие.

Арсенал - Олимпиакос 3:1

1:0 Жервиньо (42)

1:1 Митроглу (45)

2:1 Подолски (56)

3:1 Рамзи (90+4)