Арсенал стартира с победа участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига след успех с 2:1 като гост срещу Монпелие. "Артилеристите" изоставаха в резултата след рано получен гол, но с две бързи попадения в рамките на само две минути успяха да изкопчат трите точки срещу френския първенец.

Двубоят започна ужасяващо за гостите от Англия, след като още в 9-ата минута Белханда изведе Монпелие напред в резултата след точно изпълнена дузпа. Седем по-късно обаче Подолски наказа грешка на защитата на французите, които го оставиха непокрит на границата на наказателното поле и с точен удар по земята изравни - 1:1.

Домакините още се възстановяваха психически от лесно допуснатия гол, когато Жервиньо се оказа сам срещу Журден и след точно центриране отдясно преодоля отблизо вратаря на Монпелие - 2:1 за Арсенал.

През второто полувреме домакините пробваха да стигнат до равенството, но на два пъти гредите спасиха вратаря на "топчиите" Маноне.

Монпелие - Арсенал 1:2
1:0 Белханда (9-дузпа)
1:1 Подолски (16)
1:2 Жервиньо (18)

Монпелие: Журден, Илтон, Бокали, Янга-Мбива, Бедимо, Естрада, Саихи, Кабеля, Белханда, Камара, Муние

Арсенал: Маноне, Мертезакер, Вермален, Гибс, Йенкинсон, Артета, Диаби, Касорла, Подолски, Жервиньо