Мнения на двамата треньори след победата на Байерн с 3:1 над Арсенал като гост в първия осминафинален мач от Шампионската лига:

Арсен Венгер (Арсенал): "Играхме срещу отбор от много висока класа. Байерн показа, че не случайно достигна два пъти до финала в последните години. Те се представиха по-добре от нас, излязоха с позитивна настройка за разлика от нас и заслужено победиха. Байерн разполага с качествени играчи, които показаха и висока ефективност. През първото полувреме допуснахме доста слабости, но след почивката се върнахме в мача. Имахме шанс да направим 2:2, но вместо това стана 3:1 за тях. Няма защо да се заблуждаваме. В реванша ще бъде много трудно, но ние ще се опитаме да направим от невъзможното възможно. Ще се постараем да се представим по-добре и ще направим всичко, което е по силите ни, за да обърнем този резултат. Третият гол, който вкара Байерн, допълнително утежни задачата ни, но ние сме длъжни да опитаме".

Юп Хайнкес (Байерн): "Байерн е имал сериозни проблеми при гостуванията си в Англия в миналото. Този път обаче ние вкарахме три гола, което е доста добре. Арсенал допусна грешки в защита и ни даде доста шансове, но ние сме в страхотна форма и сме в състояние да накажем всяка грешка на съперника. Взехме добра преднина, но те са добър отбор и ще се отнесем съвсем сериозно към реванша. През този сезон се представяме отлично. Получили сме само 7 гола в 22 мача (в Бундеслигата), което е невероятно. Ясно се вижда, че срещу нас трудно се вкарва, а моите футболисти винаги могат да отбележат два или три гола. Определено имаме по-големи шансове да продължим напред".