Гледайте повторение на мача Барселона - Милан 4:0 по RING.BG от 16:15 часа

Испанската преса засипа със суперлативи отбора на Барселона за победата над Милан с 4:0, която класира каталунците за четвъртфиналите в Шампионската лига.

Барса загуби първия мач в Милано с 0:2, но на реванша на "Камп Ноу" тимът спечели категорично след два гола на Лионел Меси и по един на Давид Вия и Жорди Алба.

"Поредна историческа нощ", е заглавието на каталунския спортен всекидневник "Ел Мундо Депортиво".

Другият каталунски ежедневник "Спорт" също не пести думи: "Апотеоз на "Камп Ноу".

Впечатляващата победа на Барса е на първа страница не само на каталунските, но и на всички испански вестници.

Мадридското издание "Марка" нарича успеха на Барселона "триумф за целия испански футбол" и напомня, че Испания може да бъде единствената страна с три отбора на четвъртфиналите. Грандовете Барселона и Реал (Мадрид) вече са сред най-добрите осем, а Малага излиза тази вечер срещу Порто с пасив от 0:1 след първия мач.

Вестник АС сравнява победата на Барса с разгрома, който Депортиво Ла Коруня нанесе на Милан (4:0) през 2004 година, когато италианският отбор беше действащ европейски клубен шампион.