АПОЕЛ (Никозия) записа историческа победа за клуба и за кипърския футбол като цяло. За първи път тим от тази страна ще играе на четвъртфиналите в Шампионската лига. Успехът над Олимпик Лион дойде след изпълнение на дузпи. В мача-реванш АПОЕЛ би с 1:0, но при същия резултат, но в полза на френския тим бе завършила и първата среща. Така се наложи изиграването на продължения и респективно на дузпи.

Домакините опитаха да наложат контрол още в началото на мача. В резултат на това кипърският тим откри резултата в 9-ата минута чрез Мандука. Той се разписа отблизо след много хубаво подаване на Хараламбидис.

От вълнение голмайсторът свали екипа си, за което бе санкциониран с жълт картон, както повелява правилникът.

Френският тим се хвърли да изравнява резултата. В 20-ата минута Мишел Бастос изпълни пряк свободен удар, който обаче не завърши с гол. Малко след това и Едерсон пробва късмета си с подобен удар. Вратарят на АПОЕЛ Хиотис обаче се отличи с невероятно спасяване.

В 27-ата минута Хараламбидис показа, че кипърският отбор също няма да се задоволи само с това попадение. Той напредна отдясно, но ударът му мина в страни от вратата.

Последваха силни минути за Лион, които пресираха съперника, но въпреки това резултатът остана непроменен. Пропуски за състава, воден от Реми Гарде, направиха Бастос, Ким Малстрьом и Едерсон, като осбено впечатляващ бе пропускът на първия, който от чудесна позиция с глава прати топката над гредата. В края на първата част Солари завърши хубава атака на АПОЕЛ с хубав удар, избит от Уго Лорис.

Малко след почивката напрежението оказа своето влияние и се стигна до спречкване на Солари и Бастос след нарушение. Реферът Алберто Ундиано Маленко успя да "охлади" страстите с два жълти картона. В 56-ата минута АПОЕЛ бе на път да покачи на 2:0. След пряк свободен удар Аилтон спокойно можеше да си отбележи автогол, но в крайна сметка удари гредата.

Две по-късно Бастос от състава на гостите сам срещу вратаря би право в ръцете на Хиотис. В следващите минути домакините от Кипър показаха по-добра игра, но не се стигна до по-сериозни голови положения. В 71-ата минута Солари пропусна още една великолепна възможност да реши мача в полза на АПОЕЛ.

Редовното време завърши при резултат 1:0 (общ резултат от двата мача 1:1) и така се стигна до продължения.

През първото продължение Лион бе по-близо до гола, но Бакари Коне и резервата Гомис направиха пропуски. Френският тим продължи да владее ситуацията на терена, а 115-ата минута голмайсторът Мандука бе изгонен за втори жълт картон.

Така или иначе и в продълженията не последва попадение, и се стигна до изпълнение на дузпи. В герой за АПОЕЛ се превърна вратарят Хиотис, който спаси две от дузпите - на Лаказет и Бастос и прати тима си на четвъртфинал.

АПОЕЛ - Лион 1:0 (4:3 след дузпи)

1:0 Мандука (9)