Целта на Пари Сен Жермен остава първото място в група "А" на Шампионската лига, категоричен е старши треньорът на френския футболен клуб - Карло Анчелоти. Неговият отбор победи с 2:0 като гост Динамо Киев, но остана на втора позиция и с точка зад португалския шампион Порто, който се наложи с 3:0 над Динамо Загреб у дома.

"Тактическата ни постройка не функционираше нормално през първото полувреме, но ние успяхме да коригираме нещата през второто. Играхме за първи път в Киев и ни беше нужно време за адаптация. Видяхте, че след почивката се промениха много неща. Това беше важно, защото тази победа е нужна в борбата за първото място в групата, което остава нашата основна цел", заяви Анчелоти.

Треньорът на Динамо (Киев) Олег Блохин беше разочарован от пропуснатите възможности, но заяви, че не вини играчите си.

„Няма за какво да виня отбора си. Те опитаха да играят, бореха се, но просто не може да направиш такива грешки срещу опонент от тази класа. Грешките се различават една от друга, но да пропуснеш вратата от два метра си е голяма грешка.

Ние имахме 17 удара към целта, а ПСЖ – само 5. Феновете се оплакват, защото се събраха загуби, но аз няма за какво да виня играчите си”, каза Блохин след мача.