Треньорът на Милан Масимилиано Алегри похвали футболистите за победата над Барселона с 2:0 в първия осминафинал между двата тима в Шампионска лига.

"Изиграхме страхотен мач в дефанзивен план. Знаехме, че Барселона обича да владее топката, но ние не загубихме хладнокръвието си. През първото полувреме направихме няколко интересни контраатаки, но ни липсваше завършващият удар. Много сме доволни, но вече е време на помислим за дербито (с Интер в неделя), защото това е още един решаващ мач за нас.

Реваншът ще бъде различен двубой. Знаем, че ще бъде трудно, затова е жалко, че не успяхме да отбележим трети гол у дома. Момчетата се справиха много добре с опазването на Меси. Трябва да покажем същата енергичност на терена, ако искаме да оцелеем на "Камп Ноу" и да достигнем до четвъртфиналите.

Барса ни затрудни доста през първата част, когато задържаше топката по фланговете, но останахме концентрирани. Сега можем да се радваме на тази страхотна вечер", заяви Алегри.