Цели 7 футболисти от отборите на Барселона и Милан са застрашени да пропуснат финалния сблъсък за трофея на Шампионската лига, ако получат жълт картон по време на тазвечершната среща реванш от 1 / 2 - финалите на надпреварата.

Каталунците могат да се лишат от услугите на своя капитан Карлес Пуйол при евентуално класиране за директната битка на „Стад дьо Франс” в Париж. Сърцатият бранител получи официално предупреждение в първия двубой на „Джузепе Меаца” преди седмица. Освен него с едно на ум ще действат и мексиканецът Рафаел Маркеш, както и холандецът Марк ван Бомел.

За „росонерите” на 1 жълт картон от наказание за евентуален финал са 4-ма футболисти. Сред тях са стожерите в защитния вал Паоло Малдини и Алесандро Неста, като и двамата са под въпрос за мача с Барса. Халфът Дженаро Гатузо също ще трябва да сдържа напрежението под угрозата да се лиши от удоволствието да защитава цветовете на миланския гранд в столицата на Франция. От официално предупреждение ще се пази и централният нападател на Милан Филипо Индзаги, който не игра срещу „блаугранас” преди седмица.

Мачът е тази вечер от 21,45, като испанците имат предимство от един гол след минималния успех на Апенините.