Повече от 6 хиляди милиционери и войници от Вътрешни войски ще се грижат за безопасността по
време на финалната среща в Шампионската лига в Москва между Манчестър Юнайтед и Челси, съобщи началникът Връзки с обществеността на МВР на Русия Валерий Грибакин.

"Това е с 15-20 процента повече в сравнение с хората, които oтделяме за други мачове, включително и когато става въпрос за sрещите от Европейските клубни турнири", каза още Грибакин.

Човекът от министерството допълни, че избраните за финала в Шампионската лига милиционери водят подготовка за мача вече няколко месеца.

Московската милиция ще охранява и Фестивалът на шампионите, който ще се проведе в града между 17-и и 21-и май на Червения площад. В рамките на фестивала ще бъде представена купата на победителя в Шампионската лига, ще бъдат представени отборите-финалисти от техни легенди. БТА