Шалке и Монпелие завършиха 2:2 в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Френският тим би трябвало много да се радва на спечелената точка, а домакините да страдат по изгубените две, защото още в началото на второто полувреме гостите останаха с човек по-малко и изостанаха в резултата. Гол в последната минута обаче оформи равенството.

Началото на срещата бе много динамично. Домакините имаха невероятна възможност да открият резултата още в 8-ата минута, но Хунтелаар пропусна да се разпише. Това обаче направи Аит- Фана за Монпелие в 13-ата минута. Французинът вкара много красив гол със силен удар от границата на наказателното поле, пращайки топката неспасяемо в далечния горен ъгъл на врата на Унерщал.

Шалке обаче натисна веднага след гола в своята врата и няколко пъти изпусна чудесни възможности, докато в 26-ата минута Дракслер бе изведен зад защитата на Монпелие, мина покрай вратаря Журден, остана сам на опразнена врата и с лекота вкара за 1:1.

Второто полувреме започна доста тежко за Монпелие. Френският тим трябваше доста да се брани, а в 52-ата минута остана и с човек по-малко. Бокали спъна опасно откъсналия се в наказателното поле Дракслер и веднага бе изгонен, а Шалке получи правото да изпълни дузпа. Точен от бялата точка бе Хунтелаар, като така домакините стигнаха до пълен обрат в мача.

Численото превъзходство си личеше и в играта, немският тим надиграваше съперника си, а Хунтелаар направи два невероятни пропуска, но в последната минута на редовното време на мача Монпелие успя да стигне до гол, който донесе токча на френския тим. Точен бе Камара.

След този мач Шалке е на втора позиция с 4 точки, а Монпелие е трети с 1. Лидер е Арсенал с 6 точки, след победата си над Олимпиакос.

В следващия кръг Арсенал посреща Шалке, а Олимпиакос гостува на Монпелие.

Шалке - Монпелие 2:2

0:1 Аит-Фана (13)

1:1 Дракслер (26)

2:1 Хунтелаар от дузпа (53)

2:2 Камара (90)