Учениците от над 280 училища в тринадесет области на страната няма да учат в понеделник заради усложнената обстановка – липса на ток, прекъснат интернет, скъсани жици, непроходими пътища и др.

Решенията за това бяха взети днес от областни кризисни щабове, областни управители и кметове на общини.

  • В област Добрич е най-критично положението – там няма да учат в 67 училища от 8 общини – Балчик, Генерал Тошево, Добрич, Добричка, Каварна, Крушари, Тервел и Шабла.
  • В област Варна неучебен е денят за общо 11 училища (в общините Аксаково, Ветрино и Вълчи дол) и 4 детски градини в община Вълчи дол.
  • В област Шумен неучебен ден ще има за децата в 45 училища от 10 общини – Шумен, Хитрино, Смядово, Нови пазар, Никола Козлево, Каспичан, Каолиново, Върбица, Венец и Велики Преслав.
  • В Разградска област няма да се учи в 53 училища в 7 общини – Завет, Исперих, Кубрат, Лозница, Разград, Самуил и Цар Калоян. Заради обявеното бедствено положение там е възможно да не се учи и във вторник, но това ще се реши на заседанията на съответните кризисни щабове.
  • Тежка е обстановката в област Сливен, където заради липса на тока няма да учат в 10 училища в община Котел.
  • В пловдивските общини Първомай, Лъки и Садово няма да има занятия в общо 3 училища.
  • В 14 училища от общините Ловеч и Троян също няма да се учи. В общините Мездра, Бяла Слатина и Криводол на Врачанска област остават затворени 12 училища.
  • В Габрово и Севлиево още 25 институции (училища и един ЦСОП) не работят в понеделник.
  • В Русе в 7 общини общо 27 училища са с преустановен учебният процес – това са Борово, Бяла, Ветово, Две могили, Иваново, Сиво поле и Ценово.
  • В Софийска област няма да се учи в 9 училища в общините Ихтиман, Годеч и Сливница.
  • В двете училища във Върщец, област Монтана, също остават у дома.
  • В община Велико Търново няма да се учи по заповед на кмета. Това важи за общините Павликени и Сухиндол и детски градини на няколко села от община Свищов. Ще се учи в Горна Оряховица, но не и в останалите селища от общината.

Това е информацията към 17 ч., обобщена в МОН. Все още има общини, в които продължават заседания на кризисните щабове и е възможно да има промени, за които ще има своевременна информация.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Списък с учебни заведения, за които към момента понеделникът е обявен за неучебен, е публикуван на сайта на МОН.

Следете всичко за снежната буря в нашия онлайн репортаж: