Метрото ще се движи до 1 ч. с празнично разписание в дните от 11 до 14 май, когато се провежда фестивалът "Лунар" (Lunar). Въвеждат се и ограничения на пътя.

От катедралния храм „Св. Александър Невски“ към Националната библиотека се забранява изцяло движението на автомобилите. Булевард „Цар Освободител" също ще бъде затворен в участъка от Централния военен клуб до сградата на президентската институция.

„Апелирам гражданите да не идват с автомобилите си. Това е фестивал, в който се наслаждаваме на градската среда. Апелираме гражданите да се възползват от удълженото време на градския транспорт“, призова председателят на СОС Георги Георгиев, цитиран от БТА.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Пред Националната библиотека е предвидено да се поставят ограничители, като при струпване на повече пешеходци ще се затвори едното платно.

Миналогодишното издание на фестивала е привлякло над половин милион посетители, информира Георгиев.

Конкурсът за видеомапинг е привлякъл най-голям интерес сред чуждестранните артисти. Един от специалните гости тази година е Хайнц Куздас - артист и фотограф, който е проследил графитите на Берлинската стена от самото им начало. Той ще представи една от известните си творби.

Тази година ще има 24 локации - почти двойно от миналата година, повече от 30 артисти от над 10 държави. Има и повече видеомапинг инсталации, съобщават организаторите на събитието.