Бедственото положение в Своге и още три населени места остава, въпреки че вода потече от чешмите още снощи. Тя обаче все още не отговаря на санитарно-хигиенните норми, като се изчаква становище на контролните органи.
Река Искрецка вече се завърна, а дебитът от извора може да захрани още един град с размерите на Своге.
До становището на властите жителите ще ползват вода от водоноски и държавния резерв.
Първоначално в мрежата водата беше мътна, но вече е започнала да се избистря. Ще бъде направено „ударно“ хлориране, за да бъде изчистена мрежата.
Над 20 млн. лева ще бъдат необходими за ремонти по водопреносната мрежа на Своге.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















