ВМРО се регистрира в ЦИК за самостоятелно участие на предстоящите избори за Европейски парламент, съобщават БГНЕС.

Водач на листата им ще бъде досегашният евродепутат Ангел Джамбазки.

„Нашата цел е да покажем, че ВМРО може да е една от основните политически сили в България. Последните данни от социологическите агенции го показват. ВМРО се бори минимум за двама представители в европарламента. Влизаме в битката подготвени и се надяваме да покажем, че патриотизмът, традиции и българщината ще бъдат достойно представени“, заяви организационният секретар на партията Юлиан Ангелов.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

От ВМРО допълниха, че са търсили докрай партньорство с другите две патриотични формации в коалиция „Обединени патриоти“, но в крайна сметка ще се явят самостоятелно на евровота.

Снимка: btvnovinite.bg

„Имаме амбиция да обединим патриотично мислещите хора, след като не успяхме да обединим патриотичните партии. Тази кауза е добра и смятам, че ще получим подкрепа“, коментира Искрен Веселинов.

Още в края на февруари лидерът на НФСБ и партньор на ВМРО в "Обединени патриоти" Валери Симеонов коментира, че вече вижда „по билбордове образа на Ангел Джамбазки” - зам.-председател на ВМРО и евродепутат, влязъл в ЕП заедно с Николай Бареков. Билбордовете бяха само с логото на европейското политическо семейство, към което ВМРО принадлежи - "Европейски консерватори и реформитсти".

За днешната регистрация от ВМРО внесоха над 6 000 подписа. В следващите дни предстои да бъде представена и пълната листа на партията.