Висшият съдебен съвет (ВСС) избира днес председател на Софийския градски съд (СГС).
Кандидатите са двама – Светлин Михайлов и Евгени Георгиев, които са се самопредложили. И двамата гледат граждански дела.
Днес те ще бъдат изслушани от членовете на съвета. Съдийската колегия трябва да даде поне 8 от 14-те си гласа за един от кандидатите, иначе процедурата ще започне отначало.
От март до август 2015 г. Евгени Георгиев е част от временното ръководство на съда, назначено след като Владимира Янева и екипът ѝ подадоха оставка
Според документа Михайлов е останал по спешност за болнично лечение.
Софийският градски съд е без председател от октомври миналата година, след напускането на Калоян Топалов.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















